Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 198

Wyczekiwane zaręczyny i wyjątkowy dzień ślubu to najważniejsze momenty w życiu każdej kobiety. Piękny pierścionek zaręczynowy od ukochanego oraz cudowna obrączka stają się biżuterią, z którą już nigdy się nie rozstajemy. Lecz na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Przedstawiamy kilka propozycji, z których możesz wybrać najwygodniejszą dla siebie.

Pierścionek z brylantem na zaręczyny


Zgodnie z polskim zwyczajem, kobiety noszą pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym prawej dłoni, czyli czwartym liczonym od kciuka. Można w tym dopatrywać się różnej symboliki, np. łączenia to z faktem, iż to prawą rękę kładziemy na sercu w czasie składania przysięgi lub gorliwego wyznania. Wiązane jest to też z tym, że prawą rękę podajemy sobie w ramach powitania i w ten sposób łatwiej zakomunikować nam drugiej osobie bez zbędnych słów swój status związku.

Nie jest to jednak jednakowa tradycja dla całego świata. W krajach takich jak Wielka Brytania czy Włochy pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu lewej ręki. Wychodząc za obcokrajowca warto zorientować się w jego kulturze, by uniknąć różnych niedopowiedzeń i negatywnych emocji z tym związanych.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka – jak nosić?


Decyzja dotycząca noszenia pierścionka zaręczynowego powinna być uwarunkowana przede wszystkim naszymi własnymi odczuciami. Najpopularniejszym, lecz nieobowiązkowym układem jest noszenie pierścionka zaręczynowego wraz z obrączką na palcu serdecznym prawej dłoni. Decydując się na ten sposób noszenia biżuterii warto pamiętać, by była ona do siebie dopasowana i tworzyła spójną całość.

Równie rozpowszechnionym rozwiązaniem jest przełożenie pierścionka zaręczynowego po ślubie na lewy palec serdeczny, by na prawym palcu serdecznym mogła spocząć tylko obrączka. Jest to ciekawy sposób na rozdzielenie ich, jeśli na przykład wykonane są z innych materiałów bądź obie są bardzo bogato zdobione i połączone gubią swój urok. To także wygodne rozwiązanie dla tych pań, które nie są w stanie nosić pierścionka i obrączki na jednym palcu ze względu czysto praktycznego.

Oryginalne sposoby na noszenie pierścionka zaręczynowego uwzględniają powieszenie do na łańcuszku lub bransoletce. Ta możliwość pozwala mieć go stale przy sobie, lecz nie koniecznie na dłoni. Niektóre panie decydują się również na pozostawienie go w domu i nakładanie tylko na wyjątkowe okazje – wszak spełnił już swoją rolę i czas ustąpić obrączce.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień