Złote Medaliki

Aktywne filtry

Biżuteria może być nie tylko ozdobą, ale też symbolem, dzięki któremu nosząca dany element osoba, może zamanifestować przynależność do określonej grupy lub poglądy, jakie wyznaje. Idealnym przykładem tego typu przedmiotu jest złoty łańcuszek wraz z medalikiem z Matką Boską. Ten wysokiej jakości podarek ze szlachetnego kruszcu występuje w wielu wersjach, różniących się od siebie kształtem, rozmiarem oraz zastosowanymi dodatkami.

Złoty medalik (wyposażony w łańcuszek lub nie) to produkt, którego cena nie jest wygórowana. Kup pamiątkę na dziesiątki lat za kilkaset złotych. To zadziwiające, że w tak małym przedmiocie zachować można tak ważne wspomnienia.

Co przedstawiają złote medaliki?

Większość złotych wisiorków z łańcuszkami przedstawia wizerunki Matki Boskiej w różnych odsłonach. W niektórych przypadkach na odwrocie znajdują się inne obrazy i wzory nawiązujące do symboliki chrześcijańskiej. Złote medaliki z Maryją traktowane są jako cudowne, a samej obdarowanej osobie mają przynieść pomyślność i zapewnić boską opiekę.

Na jakie okazje złoty medalik z Matką Boską?

Medaliki przedstawiające symbolikę religijną, doskonale nadają się na prezent wręczany choćby z takich okazji, jak:

  •          • Pierwsza Komunia Święta,
  •          • Chrzest Święty,
  •          • urodziny.

W zależności od preferencji osoby obdarowanej można również sprezentować medalik w innych sytuacjach. Taką okazją jest z pewnością dzień babci czy dziadka lub ważny jubileusz jak rocznica ślubu.

Złoty wisiorek z medalikiem – parametry techniczne

Wisiorki ze złota, które znajdują się w naszym asortymencie, podzieliliśmy na dwie kategorie. Kryterium podziału był materiał, z którego je wykonano.

  •          • Medaliki ze złota próby 333 – próba stosowana przy cięższych wyrobach. Taki stop jest solidny, a zatem bardziej odporny na ewentualne uszkodzenia. Biżuteria przetrwa więcej, ale zawiera nieco mniej złota w złocie.
  •          • Medaliki ze złota próby 585 – próba bardziej wartościowa, optymalna pod względem wytrzymałości i ceny. Stop 585 zawiera więcej złota, ale jest nieco bardziej podatny na uszkodzenia.

Bez względu jednak na to, każdy złoty medalik z Matką Boską został wykonany z najwyższą starannością tak, aby swoją jakością podkreślić rangę uroczystości, na której jest wręczany. Jeśli chcesz, by zapamiętano się z dobrej strony, podaruj prezent, który zachowa Cię we wspomnieniach obdarowanej osoby. Kup medalik na Chrzest lub Komunię z Maryją. Ten gest nie przejdzie bez echa.