Jak dobrać eleganckie spinki do mankietów?

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 161

Spinki do mankietów to niewielki dodatek do męskich stylizacji. Mimo rozmiaru jest bardzo stylowy i elegancki oraz sprawia, że stylizacja staje się kompletna.

Moda na spinki miała swój początek już w średniowieczu, kiedy zastępowała guziki, które nie radziły sobie z zapięciem mocno wykrochmalonych koszul. Kojarzone są ze strojem formalnym. Warto wiedzieć, kiedy do niego pasują oraz jak wybrać odpowiednie, by pasowały do każdego z elementów ubioru.

Dobór spinki do mankietów – kolor

Spinki do mankietów dostępne w wielu kolorach i rodzajach, a oprócz tego wykonuje się je z różnych materiałów, najczęściej srebra lub złota. Kolor spinek powinien być dopasowany do koloru koszuli. Biała koszula kojarzona jest z klasycznym stylem. Dlatego warto, by spinki również były zachowane w tej stylistyce, najlepiej wybrać srebrne. W przypadku kolorowej koszuli istotne jest, by barwa spinek, nie kontrastowała z nią. Oprócz tego do koszuli powinniśmy założyć krawat lub muchę. W innym wypadku pomieszamy styl formalny z nieformalnym. Urok tkwi w detalach. Dlatego powinny być one do siebie dopasowane. Biżuteria czy zegarek również powinny współgrać ze spinkami. Zarówno w kwestii koloru, jak i samej stylistyki.

Kiedy nosić spinki do mankietów?

Elegancja i klasa to cechy, jakich spinki dodają męskim stylizacjom. Właśnie dlatego sprawdzą się przede wszystkim podczas szczególnych okazji. Co ważne, będą pasować nie tylko do garnituru, ale także do fraku i smokingu. Szczególne okazje, czyli jakie? Może to być na przykład ślub, spotkanie biznesowe czy uroczysta kolacja. Oprócz konieczności założenia krawatu lub muchy należy jeszcze wspomnieć, że spinki powinny być widoczne, właśnie dlatego mankiet powinien wystawać około 2 centymetry spod marynarki.

Spinki do mankietów to z pozoru niewielki detal. Jednak dodaje klasy i dopełnia każdą elegancką stylizację. Dlatego warto go do niej dobrać z należytą starannością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści w naszym salonie jubilerskim służą profesjonalną pomocą. Z chęcią doradzą, jaki kolor i rodzaj spinek wybrać w zależności od okazji czy kolorystyki stylizacji.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień