Idealny pierścionek zaręczynowy

list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 124

Zakup odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to zadanie prostsze, niż się wydaje. Poniżej prezentujemy kilka porad, które pomogą Ci wybrać idealną biżuterię dla ukochanej.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości dwojga ludzi - dlatego powszechnie uważa się, że jego wartość powinna dorównywać jego znaczeniu. Jak jednak ją obliczyć? W Polsce coraz popularniejszy jest model zapożyczony z krajów anglosaskich, według którego cena pierścionka powinna odpowiadać wartości 1-2 pensji kupującego. Nie jest to jednak regułą. Najlepiej, jeśli przeanalizujesz stan swoich finansów i jeszcze przed wizytą u jubilera określisz sumę, którą jesteś gotów wydać. Jeśli interesuje Cię pierścionek, którego cena przekracza Twój budżet, rozważ zakup na raty.

Jak określić styl pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy to zakup o wiele ważniejszy niż biżuteria wręczana na Gwiazdkę czy urodziny. Będzie towarzyszył Twojej ukochanej przez resztę życia, zadbaj więc, o to, by odpowiadał jej upodobaniom. Przyjrzyj się biżuterii, którą zazwyczaj nosi - w ten sposób dowiesz się, czy woli np. nowoczesne i wyraziste formy, czy pociąga ją raczej subtelność stylu retro. Jeśli nie ma zwyczaju nosić biżuterii, wybierz klasyczny, dyskretny wzór z pojedynczym kamieniem na środku - zadbaj też, by pasował do estetyki obrączek.

Pierścionek zaręczynowy - wybierz kamień i kolor złota

Określenie stylu to nie wszystko - pozostaje jeszcze dobór rodzaju kamienia i barwy złota. Większość ludzi decyduje się na pierścionek zaręczynowy z diamentem. Jest to podyktowane nie tylko jego urodą, ale też trwałością - to najtwardszy minerał na świecie, odporny na zarysowania czy matowienie. Nie zniszczy się więc w ciągu długich lat codziennego noszenia ani nie utraci swego wspaniałego blasku. Jeśli jednak Twoja wybranka nie przepada za diamentami lub preferuje inne kamienie szlachetne - wybierz to, co najlepiej trafi w jej gust.

Do niedawna wśród obrączek i pierścionków zaręczynowych przeważało żółte złoto. Dziś jednak młode pary coraz częściej odchodzą od tego rozwiązania. Postaraj się dopasować pierścionek do reszty biżuterii Twojej ukochanej - jeśli np. nosi ona wyłącznie białe złoto, nie kupuj takiego o żółtym kolorze. Oprócz jednobarwnych wariantów na rynku dostępne są także pierścionki z dwukolorowego złota. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet o niesprecyzowanym guście.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Po ustaleniu wszystkich estetycznych szczegółów pozostaje już tylko jedno - poznać rozmiar palca wybranki. W tym celu wystarczy zmierzyć wewnętrzną średnicę należącego do niej pierścionka lub po prostu przynieść go do salonu, by pracownicy mogli zdjąć z niego miarę. Jeśli przyszła narzeczona nie nosi pierścionków, możesz uciec się do podstępu - np. prosząc jej przyjaciółkę, by zaciągnęła ją do jubilera pod pretekstem poprzymierzania biżuterii. Jeśli takie rozwiązanie jest niemożliwe, spróbuj samodzielnie zmierzyć obwód palca ukochanej - najlepiej podczas snu. W tym celu owiń wokół niego wąski pasek papieru i zaznacz miejsce, w którym zetknie się z krawędzią. Zaznaczony obszar będziesz mógł zmierzyć później linijką.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień