Męskie sygnety

Aktywne filtry

Męska biżuteria na stałe weszła do kanonu i dziś już nikogo nie dziwi widok bransoletek czy naszyjników u panów. Coraz większą popularnością cieszą się także męskie sygnety, czyli ozdobne pierścionki, które w dawnych czasach służyły jako pieczęć do lakowania. Dla wielu panów mają one wyjątkowe znaczenie, często są bowiem dziedziczone po bliskich członkach rodziny, wówczas stanowią szczególną wartość sentymentalną. Noszenie sygnetu jest też synonimem męskości, dlatego jest coraz częściej wybieranym dodatkiem do stroju.

 

Oferta męskich sygnetów

W naszych salonach w Białymstoku oraz w poniższej ofercie internetowej, proponujemy męskie sygnety w następujących wariantach:

  •  - kwadratowe lub okrągłe sygnety patriotyczne z orłem,
  •  - z cyrkonią,
  •  - gładkie,
  •  - z ornamentami umieszczonymi na szynie.

Wszystkie męskie sygnety są dodatkowo pakowane w gustowne pudełka, dzięki czemu stanowią idealny pomysł na prezent na różne okazje.

 

Jak mężczyzna powinien nosić sygnet?

Według polskiej tradycji, sygnet męski noszony był na serdecznym palcu u lewej ręki, kawalerowie mogą jednak nosić go również na prawej dłoni. Przedstawiciele angielskiej arystokracji ubierają go natomiast na mały palec prawej dłoni. Współcześnie wiele zależy jednak od preferencji i wygody, a także od tego, jaki przekaz chce się wysłać. Noszenie sygnetu męskiego na małym palcu to symbol indywidualizmu, na wskazującym przywództwa, środkowym równowagi, zaś serdecznym więzi emocjonalnej oraz umiłowania do tradycji.